Kusti Nõlvak

13. juuni 2019

Oakley ja rannavõrkpall on käinud käsikäes juba aastaid (kümneid) Maailmakarika etappidel ringi vaadates võib näha just neid päikeseprille kõige enam – nii mängijate kui ka treenerite ja kohtunike seas. Miks? Minu arvates sellel lihtsal põhjusel, et nad on teistest prillidest paremad. Ütlen seda puhtalt enda kogemusest ja ka kuulnud teiste mängijate suust, kes Oakley prillidega mängivad. Aga miks üldse rannavõrkpalli peaks päikeseprillidega mängima?

Ega tegelikult ei peagi ja osad mängijad eelistavadki ainult nokamütsi kandmist päikesepaistelisel ilmal (kui sedagi) ja kissitavad oma silmi nii kuidas jaksavad. Ega selliseid maailmakarikasarjas enam palju ei näe ka. Eks oma valiku teeb igaüks ise. Mina kannan prille väga mitmel põhjusel. Esimene neist on minu silmade tervis. Silmad on ühed õrnemad organid minu füüsilise keha juures ja läbi nende saan ma ümberkaudsest maailmast ca 90% kogu informatsioonist. Ehk nad on ülivajalikud mitte ainult edukaks pallimänguks vaid rikastavad kogu elu. Tunnen rohkelt rõõmu märgates kogu loodu ilu ja detaile enda ümber ning soovin seda teha ka tulevikus. Silma tervist kahjustavad liigne päikesekiirgus ja silma sattuv liiv. Päikeseprillid kaitsevad mõlema eest. Teiseks põhjuseks on rannavõrkpalli mänguga kaasnev – prillid võimaldavad detailsemalt näha kõike. Kas teadsid, et esimene eeldus pallile pihta lüüa, on seda näha?  Läbi prillide üles vaadates eristub pall paremini selle taga sõudvatest pilvedest ning ka kaasmängijad oma taustast. Paistab, et Oakley on sinna palju rõhku pannud, kuna nende spordiprillide läätsed suurendavad kontrastsust ja vähendavad erinevaid kiirguseid, mis silma satuvad ja kindlasti midagi veel, mida ma ei tea. Tean vaid, et nad toovad detailid oluliselt paremini esile ja kõik see aitab kaasa, et efektiivsemalt rannavõrkpalli mängida.

Ainus, mis võib vahel juhtuda on see, et kui palliga kõvasti näkku saan, siis võin tänu prilliraamidele saada nina peale kaks kriimustust. Kuid ka see koht on uuematel prillidel paremini polsterdatud. Veel olen täheldanud, et kui veedan pikad päevad päikese käes, siis vahel hakkab pea valutama. Päikeseprille kandes tunnen sellele leevendust ja need mõjuvad ka peavalude suhtes profülaktiliselt.

Me käime alati muretult Oakley’s uusi prille valimas, kuna teame, et pea kõik uued prillid on väga kvaliteetsed ja suurepärase läätsega. Jääb üle vaid leida enda näo struktuurile mugav raam ja valida sellised, mis teevad silmale pai.

Instagram: Nõlvak-Tiisaar (@nolvaktiisaar)