Erki Kahro

26. august 2019

Oakley on kahtlemata motokrossi maailmas üks tuntumaid brändimärke. Läbi aegade on just maailma absoluutsesse tippu kuulunud sõitjad eelistanud Oakley kaitseprille ja seda täitsa arusaadavatel põhjustel.

Oakley on motokrossi kaitseprillide turul suutnud läbi aegade püsida nii kvaliteedi kui kaitsvuse poolest teistest brändidest sammu ees. Krossis on erinevalt teistest spordialadest prillid peas ALATI kui oled rajal, olgu ilm päikseline või vihmane. Miks eelistan mina kasutada Oakley Airbrake prille?
Motokrossi rada on sõidu ajal pidevas muutumises, peale sind läbib igal ringil sama rada 39 teist sõitjat ja seetõttu on samasse kohta tagasi jõudes rada iga kord uus. Kogu sõidu vältel muutuvad augud ja sooned sügavamaks, kivistel radadel liiguvad kivid ühest kohast teise ja üldine pinnase struktuur muutub ring-ringilt. Kiire sõit eeldab head silma ning trajektoori valikut, krossirajal ei ole alati sama trajektoor sõidu algusest lõpuni kiireim, pidevalt tuleb eksperimenteerida ning leida kiiremaid ja siledamaid kohti. Raja valiku osas tuleb otsuseid langetada suurtel kiirustel ning murdosa sekundi jooksul, üks vale valik võib omada suuri tagajärgi ja sellepärast ongi motokrossis nähtavus number üks asi. Olen oma karjääri jooksul olnud sõitja, kes eelistab ka päiksepaistelistel ilmadel sõita tavalise läbispaistva klaasiga, sest nii tundus nähtavus kõige parem, samas tihti päike ikka segas. See veendumus aga muutus päeva pealt, kui sain proovida Oakley Prizm läätsesi, need suurendavad kontrastust ning seeläbi on iga soon ja auk mulle rajal paremini nähtavad. Lisaks on Oakley prillide kaitsvus teistest selgelt suurem, prilli klaas kinnitub raami peale. Kivid, mis kaasvõistlejate tagaratta alt lendu tõusevad ja sulle suurel kiirusel näkku võivad lennata on kohati kuni käsipalli suurused ning sellisel hektkel on prillid ainuke asi, mis sinu silmi, nägu ja pead kaitsevad.
Lisaks tsiklitreeningutele kuulub minu igapäeva treeningrutiini väga palju jooksu ja jalgratta treeninguid, kasutan ka nende ajal Oakley päikeseprille ja jalgrattakiivrit ning kvaliteedi osas pole pidanud pettuma ühegi toote puhul. Boonusena võib kõikide Oakley toodete puhul välja tuua stiili ning hea välja nägemise. Nagu teada, siis sportlase soorituse osas on enesetundel oluline roll mängida “Look good, feel good, perform well”.